Římskokatolická farnost Štěpánov u Olomouce

Farnost spravuje p. Jan Jašek, který má zároveň na starosti farnosti Moravská Huzová a Hnojice.

Farnost Štěpánov patří do děkanátu Šternberk a Arcidiecéze olomoucké.

Kromě farního kostela sv. Vavřince u nás najdete Kapli Povýšení sv. Kříže v Liboši (na obrázku), Kapli sv. Antonína Paduánského v Krnově - Liboši a Kapli sv. Jana Nepomuckého ve Štěpánově - Březcích.

Pravidelné aktivity ve farnosti

Farní scholu vede Hanka Lichtenšteinová . Pokud rádi zpíváte a chtěli byste se do farní scholy zapojit, kontaktujte ji na tel.: 736 276 495.

Modlitby matek jsou vždy v pondělí v 17:00/18:00 hodin (zimní/letní čas).

Modlitba růžence vždy ve středu v 17:00/18:00 hodin (zimní/letní čas).

Nedělní katecheze pro děti probíhá pod vedením Katky Kotkové v sakristii během nedělní mše svaté, a to po většinu nedělí během školního roku.

Výuka náboženství

Náboženství je určeno pro všechny, které otázky víry zajímají.
 Děti z 1. stupně mohou navštěvovat
v ZŠ Štěpánov  hodiny náboženství pod vedením katechetky Mgr. Evy Niklové.
Pro více informací a přihlášky pište na: niklova@zsstepanov.cz

Děti z 2. stupně mají výuku na faře pod vedením pana faráře.

Svátost manželství a křtu

Návštěva nemocných

Návštěva nemocných probíhá vždy první pátek v měsíci dopoledne. Pokud byste rádi, aby Vás navštívil kněz pro duchovní rozhovor či svátost smíření, pomazání nemocných a svaté přijímání, kontaktujte pana faráře.

Téma týdne

zobrazíte zde.